Ladies Pairs EAST


Preliminary Rounds: Ladies Pairs EAST | Ladies Pairs WEST
Finals: Ladies Pairs

Preliminary

Played on 7th June 2024 at Challenger's Green

C.Wiles*, S.Ladbrook [SH]
C.Assal, C.Wilson* [BP]
S.Rowe, L.Howard* [BSW]
F.Bowering, M.Tuck* [PP]
L.Jenkins, A.Evans* [BL]
R.Cresswell, P.Cresswell* [BP]
E.Langridge*, D.Maeremans [BP]
S.Rice*, J.Harfield [SH]
T.Cordial*, L.Standley [PP]
BYE
J.Walters, L.Willatts* [BSW]
BYE
S.Harris* , V.King [BP]
BYE
G.Bowden*, J.Hussey [G]
BYE
S.Wood, D.West* [BL]
BYE
S.Walker, V.Taylor* [F]
BYE
J.Leake*, B.Hodder [PP]
BYE
C.Beckford* G.Walford [BL]
BYE
J.Pitt*, M.Thorne [BL]
BYE
J.Bell* D.Fry [WM]
BYE
E.Curtis*,S. Dobie [SH]
BYE
N.Bradley, B.Roberts* [F]
BYE
A.Hutton*, S.Tovey [F]
BYE
C.Palmer*, J.Carter [SW]
BYE
D.Way, J.Cornick* [BL]
BYE
M.Sanger*, W.Eastmond [SH]
BYE
J.Redmond, S.Aplin* [F]
BYE
B.Cover*, R.Veitch [BP]
BYE
M.Ledingham* J. Leaper [BSW]
BYE
B.Fry, L.Males* [BL]
BYE
G.Budd, T.Lake* [BL]
BYE
L.Bell*, J.Lomas-Smith [SW]
BYE
C. Sexton, J.Cutler* [BSW]
BYE
D.Titheridge-Bryne, P.Elliston* [G]
BYE
P.Biggs, J.Evans* [PP]
BYE
D.Adams*, R.Longcroft [G]
BYE
H.Thomas*, E Thomas [BL]
BYE
G.Bryceson, S.Bird* [SW]
BYE

C. Sexton for P. Fordham (BSW); Wiles , Ladbrook W/D  (SH); Rowe & Howard (BSW)  W/D
Bowden & Hussey (G) W/D; Palmer & Carter (F) W/D

Round 1

Played on 10th June 2024 at Challenger's Green

C.Assal, C.Wilson* [BP]

F.Bowering, M.Tuck* [PP]

R.Cresswell, P.Cresswell* [BP]
E.Langridge*, D.Maeremans [BP]
T.Cordial*, L.Standley [PP]
J.Walters, L.Willatts* [BSW]
S.Harris* , V.King [BP]
G.Bowden*, J.Hussey [G]
S.Wood, D.West* [BL]
S.Walker, V.Taylor* [F]
J.Leake*, B.Hodder [PP]
C.Beckford* G.Walford [BL]
J.Pitt*, M.Thorne [BL]
J.Bell* D.Fry [WM]
E.Curtis*,S. Dobie [SH]
N.Bradley, B.Roberts* [F]
A.Hutton*, S.Tovey [F]
C.Palmer*, J.Carter [SW]
D.Way, J.Cornick* [BL]
M.Sanger*, W.Eastmond [SH]
J.Redmond, S.Aplin* [F]
B.Cover*, R.Veitch [BP]
M.Ledingham* J. Leaper [BSW]
B.Fry, L.Males* [BL]
G.Budd, T.Lake* [BL]
L.Bell*, J.Lomas-Smith [SW]
C. Sexton, J.Cutler* [BSW]
D.Titheridge-Bryne, P.Elliston* [G]
P.Biggs, J.Evans* [PP]
D.Adams*, R.Longcroft [G]
H.Thomas*, E Thomas [BL]
G.Bryceson, S.Bird* [SW]

G. Bowden & J. Hussey W/D (G); S. Dobie for A White (SH): E THomas for S. Burton adn H Thomas now named entrant (BL); Tuck & Bowering ( PP) w/d ; J Leaper for M Jenkins(BSW) and M Ledingham named entrant; R. Longcroft for Woolard (G)
 

Round 2

To be played on 21st June 2024 at Challenger's Green

TBA
R.Cresswell, P.Cresswell* [BP]

J.Walters, L.Willatts* [BSW]

S.Harris* , V.King [BP]

S.Walker, V.Taylor* [F]

J.Leake*, B.Hodder [PP]

J.Pitt*, M.Thorne [BL]

E.Curtis*,S. Dobie [SH]

A.Hutton*, S.Tovey [F]

D.Way, J.Cornick* [BL]

J.Redmond, S.Aplin* [F]

M.Ledingham* J. Leaper [BSW]

G.Budd, T.Lake* [BL]

C. Sexton, J.Cutler* [BSW]

D.Adams*, R.Longcroft [G]

G.Bryceson, S.Bird* [SW]

Round 3

To be played on 24th June 2024 at Challenger's Green

TBA
TBA
TBA
TBA
TBA
TBA
TBA
TBA

* indicates Named Entrant

Quarter and Semi Finals to be played Sunday 30th June at Blandford BC
Quarter Finals to commence PROMPTLY at 10.00am with re-draw at 9.45am (whether or not all competitors are present)
Final to be played during Finals Weekend Saturday/Sunday 20th/21st July at Dorchester BC